Ebben az évben is a Bihar Termálliget Gyógy- és Strandfürdő szolgált helyszínül a bihari térség nyugdíjasainak kulturális és baráti találkozójának. A 18. alkalommal megtartott, a Berettyóparti Nyugdíjasok Egyesülete által szervezett összejövetelen ezúttal is több mint 300-an vettek részt.
Vitányi István országgyűlési képviselő köszöntőjében kiemelte: a magyar kormány sok mindent megtesz azért, hogy a nyugdíjasok helyzetén javítson.
Muraközi István polgármester örömét fejezte ki annak kapcsán, hogy Berettyóújfalu egy olyan jelentős rendezvény otthona lehet, mint a régió szépkorúinak találkozója.
Hajdú-Bihar Megye és Debrecen Nyugdíjas Szervezeteinek Szövetsége elnöke köszöntőjében hangsúlyozta: szükségük van a találkozásokra és arra, hogy együtt legyenek.
Az „Életet az éveknek” Klubszövetség Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének elnöke, Szabó Sándorné azt mondta, ez az esemény minden alkalommal vidám perceket okoz, új barátságokat hoz, illetve közös élményeket nyújt a résztvevőknek.
Az augusztus 26-ai alkalmon húsz – helyi, környékbeli, valamint határon túli – nyugdíjas csoport vett részt, és huszonöt produkciót mutattak be. Ezek között többségében különféle táncok, énekek szerepeltek, egyebek mellett erdélyi népdalok, retró slágerek, betyár és magyar nóták csendültek fel, de akadtak olyanok is, akik például versmondással szórakoztatták a jelenlévőket. A kulturális műsorszámok megtekintése mellett most is lehetőség nyílt fürdőzésre, kötetlen beszélgetésre, illetve szűrővizsgálatokon való részvételre – az Egészségfejlesztési Iroda munkatársai vércukor- és vérnyomásméréssel hívták fel a figyelmet az egészség fontosságára.